Despre noi

Infiintata ca o necesitate a cerintelor pietei, vine in intampinarea dorintelor dumneavoastra, printr-un inalt profesionalism, menit sa satisfaca cerintele si celor mai exigenti cursanti, prin dotarea pe care o pune la dispozitie. Autovehiculele pe care scoala le detine, sunt in permanenta curate si bine ingrijite, mereu intr-o perfecta stare de functionare, oferind astfel tot confortul de care aveti nevoie.

Şcoala dispune de sediu propriu, unde se găsesc:

• Sala de "legislaţie rutieră" cu 21 de locuri, dotată corespunzător cu planşe, tablă, retroproiector, sistem video, semafoare
  • Cabinet de cunoasterea autovehiculului
  • Sala de cursuri moderna
  • Simulator auto

Pentru instruirea practică, şcoala dispune de:

• 6 instructori auto
  • 1 motocicleta - Suzuki Bandit, Suzuki GS500, Kawasaki Eliminator, Honda Hornet
  • 5 autoturisme - Seat Leon, Renault Megane, Dacia Logan, Renault Clio, Volkswagen Golf, Ford Fiesta
  • 1 autocamion - DAF

Pregătirea teoretică este asigurată de:

• 1 profesor de "Legislaţie rutieră" - prof. Opriscan Doru
  • un medic pentru "Prim ajutor" - dr. Manu Crinela

Înscrierea se face la Dispeceratul şcolii, după următorul program:

• Luni - Vineri: 8-17
  • Sâmbătă: Închis
  • Duminică: Închis.
Pentru înscriere este suficient să aveţi asupra dvs. buletinul (cartea) de indentitate şi suma de bani ce reprezintă prima rată.

AVANTAJE PE CARE LE OFERĂ FIRMA NOASTRĂ:

• toate documentele care reprezintă dosarul cerut de organele de poliţie (mai puţin cazierul, fisa medicala si avizul psihologic) se obţin şi se pregătesc la sediul şcolii (fişa de şcolarizare, fisa medicală, fotografii, copii buletin de identitate (carte de identitate), permis de conducere şi act de studii)
  • pentru efectuarea fisei medicale si a avizului psihologic avem colaborari cu cabinete autorizate astfel timpul dumneavoastra de rezolvare a acestor probleme va fi optimizat la maxim
  • posibilitatea cursanţilor de a procura materiale didactice şi suporturile de curs de care au nevoie (O.G. 195/2002, H.G. 585/2003, manuale, chestionare, etc)
  • cursantul susţine examenul cu poliţia, cu maşina pe care s-a pregătit
  • dosarul se depune la poliţie de către cursant
  • Oferte fantastice pentru noii cursanti
  • Instructori experimentati si prietenosi
  • Ore de condus suplimentare